Манчестър Сити и Нюкасъл играят при резултат 1:0 в един от

...

НА ЖИВО: Манчестър Сити - Нюкасъл 1:0, Алварес с фамозен гол

Манчестър Сити и Нюкасъл играят при резултат 1 :0  в един от най-интересните мачове от втория кръг във Висшата лига.

Двата тима играеха на несъмнено през първите 20-на минути, като нямаше положения в срещата - Манчестър Сити владееше повече топката, а Нюкасъл се опитваше да изтегли играта напред по-напред по терена и по надалеч от личното наказателно поле.

В 31-а минута Фил Фодън показва превъзходен взор върху играта и откри Хулиан Алварес, който не се поколеба да стреля с десния крайник от границата на наказателното поле, а ударът от придвижване на последния беше извънреден и приключи в горния ляв ъгъл. Ник Поуп нямаше късмет да реагира - 1:0 за Манчестър Сити.

Пет минути преди края на първото полувреме Халанд получи първия си късмет в мача, като овладя топка в наказателното поле и стреля през човек по диагонала, само че ударът му мина малко настрана от левия непряк дирек на Поуп.

В 63-а минута Халанд бе изведен на страхотна позиция, като овладя отлично и опита удар с левия крайник, който не му се получи и мина настрана от вратата. Това бе добър късмет за Манчестър Сити. Секунди по-късно комбинацията Фодън-Халанд се повтори, а норвежецът стреля с десния крайник, само че Поуп съумя да реагира също с крайник.

Стартови сформира:

Манчестър Сити:  31. Едерсон, 24. Йошко Гвардиол, 3. Рубен Диаш, 25. Мануел Аканджи, 2. Кайл Уокър, 8. Матео Ковачич, 16. Радри, 10. Джак Грийлиш, 19. Хулиан Алварес, 47. Фил Фодън, 9. Ерлинг Холанд

Треньор:  Пеп Гуардиола

Нюкасъл:  22. Ник Поуп, 33. Дан Бърн, 4. Свен Ботман, 5. Фабиан Шер, 2. Киърън Трипиър, 8. Сандро Тонали, 39. Бруно Гимараеш, Жоелинтон, 24. Мигел Алмирон, 10. Антъни Гордън, 14. Александър Исак

Треньор:  Еди Хау